Motywy CMS Ghost

CMS Ghost dostarczany z domyślnym motywem o nazwie Casper, który jest zaprojektowany jako czysty, czytelny układ publikacji i może być łatwo przystosowany do większości celów.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej spersonalizowanego, możesz budować na istniejących już szablonach open source lub tworzyć swoje własne od podstaw. Zamiast dawać ci kilka podstawowych ustawień, które działają nie do końca się sprawdzają, pozwalamy ci po prostu napisać kod.

Marketplace

W Ghost Theme Marketplace znajduje się ogromna ilość darmowych i płatnych motywów, które można łatwo zainstalować.

Ghost theme marketplace screenshot
Anyone can write a completely custom Ghost theme with some solid knowledge of HTML and CSS

Tworzenie Szablonów

Szablony Ghost CMS są pisane za pomocą języka szablonów zwanego handlebars, który posiada zestaw dynamicznych helperów do wstawiania danych do plików szablonów. Na przykład:

{{author.name}} wyświetla nazwę autora.

Najlepszym sposobem na naukę tworzenia własnego motywu Ghost CMS jest zapoznanie się z kodem źródłowym domyślnego szablonu Casper, który zawiera dużo komentarzy i powinien dać ci wyobrażenie jak tworzy się poszczególne elementy.

  • default.hbs jest głównym plikiem z szablonami. Wszystkie konteksty zostaną załadowane wewnątrz tego pliku, chyba że zostanie zalecony inny szablon.
  • post.hbs jest plikiem używanym w do wyświetlenia widoku postu.
  • index.hbs jest plikiem używanym do wyświetlenia strony głównej.
  • itd.

Ghost CMS posiada pełną i obszerną dokumentację, która opisuje każdy plik szablonu, kontekst i helpera, którego możesz użyć. Możesz również rozpocząć naukę z motywem startowym, który zawiera najpopularniejsze elementy i komponenty potrzebne do zbudowania własnego motywu.

Jeśli chcesz porozmawiać z innymi osobami tworzącymi szablony do Ghost CMS albo uzyskać jakąkolwiek poradę lub pomoc, możesz odwiedzić forum na którym istnieje między innymi sekcja szablonów Ghost CMS.