Kilka rzeczy na początek

  1. Ghost jest przeznaczony dla ambitnych, profesjonalnych autorów, którzy chcą aktywnie budować biznes wokół swoich treści.
  2. Cała platforma może być modyfikowana i dostosowywana do Twoich potrzeb. Jest bardzo potężna, ale wymaga pewnej znajomości kodu. Ghost nie jest koniecznie dobrą platformą dla początkujących lub ludzi, którzy po prostu chcą mieć prosty, osobisty blog.
  3. Możesz pracować ze wszystkimi swoimi ulubionymi narzędziami i aplikacjami z setkami integracji, aby przyspieszyć swoje procesy robocze, łączyć listy e-mail, budować społeczności i wiele więcej.

Za kulisami

Ghost jest tworzony przez niezależną organizację non-profit o nazwie Ghost Foundation. Jesteśmy w 100% finansowani z przychodów z naszych usług Ghost(Pro), a każdy grosz jest reinwestowany w finansowanie dalszego rozwoju darmowych, otwartych technologii dla nowoczesnych publikacji.

Wersja Ghost, na którą teraz patrzysz, nie byłaby możliwa bez hojnego wkładu społeczności open source.

Edytor Ghost

Podstawową rzeczą, o której prawdopodobnie będziesz chciał przeczytać w następnej kolejności, jest edytor Ghost. To tam tworzą się dobre treści.

Ten, jak i  pozostałe artykuły z tego działu są tłumaczeniem artykułów dostarczonych razem z podstawową instalacją Ghost CMS.