Ponadwymiarowe napisy i odważny kolor

Duże i odważne nagłówki to jeden z największych trendów roku 2020. Zaczęły one zyskiwać na popularności wiele lat temu i nadal są bardzo popularne.

Duże nagłówki z ładnymi czcionkami natychmiast przyciągają uwagę i sprawiają, że prosta strona będzie wyglądać świeżo i atrakcyjnie. W połączeniu z ładnie dopasowanym tłem, duże litery wyglądają niesamowicie.

Często łączy się je z prostymi, jednokolorowymi tłami.

Filmy w tle

Jest to kolejny element, który natychmiast przykuwa uwagę.

Mogą to być filmy o produktach, wycieczkach, projektach, członkach firmy w luźnym lub profesjonalnym otoczeniu.

Digital Agency, Branding, Creative eCommerce, Digital Products & Services | BASIC®
Our digital creative agency helps brands create products, services, brands, and eCommerce platforms for category leaders including Google, Apple, Patagonia, and Airbnb.

Wideo to interesujący i przyciągający uwagę dodatek do strony internetowej, ale należy zwrócić uwagę na odpowiedni i format i optymalizację, gdyż źle przygotowany film może znacznie spowolnić stronę internetową.

Asymetria

Jedna z największych tendencji w 2019 r. pozostanie aktualna również w 2020r.

Lava Wall
Photo by Gavin Allanwood / Unsplash

Siatki asymetryczne są o wiele bardziej unikalne i oferują więcej swobody niż siatki symetryczne. Jeśli chcesz, aby Twoja strona została zapamiętana i przyćmiła wszystkie konkurencyjne strony internetowe, zastanów się nad zatrudnieniem projektanta stron internetowych, który może przygotować asymetryczny szablon dla Twojej witryny.

Ukryta nawigacja

Głównym trendem w tworzeniu stron internetowych jest nadal minimalizm. Obecnie odchodzi się od zbędnych elementów, które odciągają uwagę od wartościowych treści. Nawigacje, linki i tym podobne elementy ukrywa się pod ikonami.

Interfejsy przystosowane do obsługi głosowej

Wyszukiwanie głosowe zaczyna powoli zastępować inne metody wyszukiwania.

Jeśli chcesz umożliwić użytkownikom przeglądanie strony internetowej poprzez korzystanie z ich asystentów głosowych, takich jak Siri, Alexa, i Google Assistant to koniecznie pomyśl o przygotowaniu interfejsu obsługującego tę technologię.

Microphone
Photo by Jacek Dylag / Unsplash

Ten trend dotyczy bardziej funkcjonalności niż designu, ale warto pomyśleć o tym aspekcie, gdyż to rozwiązanie to ogromnie wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

Dynamiczna zawartość

Animacje, GIF-y i dynamiczne ilustracje cieszyły się dużą popularnością w 2019 roku i bez wątpienia będą się nadal rozwijać.

Dzięki nim nawet najprostsze strony internetowe wyglądają bardziej dynamicznie i profesjonalnie.

Dzielenie treści

Jest to kolejny trend, który pojawił się w 2019 r., a powodem jego popularności w 2020 r. jest to, że nie tylko świetnie wygląda, ale i jest naprawdę funkcjonalny.

Parallax

Parallax to efekt widoczny podczas przewijania strony tworzący wrażenie trójwymiarowości witryny. Może być wykorzystywany na dziesiątki sposobów i dzięki niemu powstają najbardziej unikalne i zapadające w pamięć strony internetowe.

Mikrointerakcje

Mikrointerakcje pomagają stworzyć bardziej przyjazną dla człowieka stronę internetową, dając jej życie i osobowość. Drobne animacje, zmieniające kolory przyciski "call to action" i tym podobne szczegóły potrafią znacząco podnieść skuteczność stron www.

Naturalne kształty

Naturalne kształty to kolejna tendencja z 2019 roku, która będzie kontynuowana w w 2020 roku.

Projektanci stron internetowych odchodzą od prostych i ostrych linii, które ograniczają swobodę projektowania. Naturalne, asymetryczne kształty  są bardziej przyjazne dla użytkowników.