Rozpowszechniaj swoje treści

Wejdź do menu ustawień posta, klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu edytora i odkryj wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować swoją treść do publikacji. W tym miejscu możesz edytować takie rzeczy jak tagi, adres URL postu, datę publikacji i niestandardowe metadane.

Zdjęcia, URL i przypisy

Wstaw obrazek korzystając z  funkcji na  samej górze menu ustawień postu. Rozważ najpierw zmianę rozmiaru lub optymalizację obrazu, aby upewnić się, że jest on odpowiedniej wielkości. Poniżej możesz ustawić swój adres URL postu, datę publikacji i dodać własny przypis.

Tagi i autorzy

Możesz łatwo dodać wiele tagów i autorów do każdego postu, aby filtrować i organizować relacje między treścią w Ghost.

Struktura danych & SEO

Nie ma potrzeby twardo kodować swoich metadanych. W praktyce, Ghost automatycznie wygeneruje domyślne meta dane używając treści w Twoim poście.

Metadane można zastąpić, dodając niestandardowy tytuł i opis, a także umieścić unikalne informacje dla kart udostępniania w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze.

Możliwe jest również ustawienie własnych linków kanonicznych, co jest przydatne przy postach gościnnych lub listach linków zewnętrznych.

Ghost automatycznie wprowadzi ustrukturyzowane dane do Twoich publikacji za pomocą JSON-LD w celu dalszej optymalizacji treści.

{
  "@context": "https://schema.org",
  "@type": "Article",
  "publisher": {
    "@type": "Organization",
    "name": "Publishing options",
    "logo": "https://static.ghost.org/ghost-logo.svg"
  },
  "author": {
    "@type": "Person",
    "name": "Ghost",
    "url": "http://demo.ghost.io/author/ghost/",
    "sameAs": []
  },
  "headline": "Publishing options",
  "url": "http://demo.ghost.io/publishing-options",
  "datePublished": "2018-08-08T11:44:00.000Z",
  "dateModified": "2018-08-09T12:06:21.000Z",
  "keywords": "Getting Started",
  "description": "The Ghost editor has everything you need to fully optimise your content. This is where you can add tags and authors, feature a post, or turn a post into a page.",
  }
}
  

Możesz sprawdzić, czy schemat strukturalny danych na Twojej stronie działa tak, jak powinien, używając narzędzia danych strukturalnych Google.

Code injection

Narzędzie to pozwala na "wstrzyknięcie kodu" do pojedynczego postu, strony lub do całej witryny. Oznacza to, że możesz modyfikować CSS, dodawać unikalne kody śledzące lub inne skrypty do znacznika head lub footer swojej publikacji bez dokonywania edycji w plikach szablonu.

Aby dodać kod do całej witryny użyj narzędzia do wprowadzania kodu w głównym menu administratora. Jest to przydatne przy dodawaniu kodu śledzenia Google Analytics lub do rozpoczęcia śledzenia za pomocą dowolnego innego narzędzia analitycznego..

Aby dodać kod do posta lub strony, użyj narzędzia do wprowadzania kodu w menu ustawień postu. Jest to przydatne, jeśli chcesz dodać skrypty lub style, które mają zastosowanie tylko do jednego postu lub strony.

Kolejny artykuł: Ustawienia administracyjne

Teraz, gdy już umiesz tworzyć i optymalizować treści, zapoznajmy się z kilkoma ustawieniami administratora, dzięki czemu będziesz mógł zaprosić swój zespół i rozpocząć współpracę.