Większość konsumentów szuka w Internecie informacji, które pomogą im w podejmowaniu lepszych decyzji zakupowych. W rzeczywistości, według fundacji eCommerce Foundation, 88% konsumentów analizuje online informacje o produktach przed dokonaniem zakupu w Internecie lub w sklepie. Ten trend zachowań zakupowych podkreśla znaczenie strony internetowej dla dzisiejszego biznesu.

Decyzje zakupowe klientów - Badania eCommerce Foundation


Jeśli chcesz, aby Twoja firma odnosiła sukcesy na dzisiejszym rynku, musisz mieć profesjonalną stronę internetową. Poniżej omówimy, jak ważna jest strona internetowa dla Twojego sukcesu biznesowego i co musisz wiedzieć o przygotowaniu profesjonalnej strony internetowej dla Twojej firmy.

Budowa Wiarygodności przy użyciu strony internetowej

Znaczenie strony internetowej dla budowania wiarygodności jest czymś, co musisz wziąć pod uwagę myśląc o rozwoju swojej firmy. Na dzisiejszym rynku przedsiębiorstwa nieposiadające strony internetowej są postrzegane jako mniej wiarygodne. Powodem tego jest fakt, że większość firm posiada stronę internetową, więc te, które nie posiadają, mogą wyglądać, jakby miały coś do ukrycia.


W jaki sposób strona internetowa pomaga w budowaniu wiarygodności?

Cóż, pozwala konsumentom na zapoznanie się z tym, czym jest Twoja marka. Oprócz zaprezentowania swoich produktów i usług możesz również opowiedzieć konsumentom o Twojej firmie i jej misji. Pomagając konsumentom poznać Twoją firmę, pracujesz nad zbudowaniem zaufania, które jest pierwszym krokiem w budowaniu długotrwałych relacji z klientami.


Wykorzystaj swoją stronę internetową do zbudowania autorytetu.

Klienci szukają wiarogodnych dostawców towarów i usług. Treści, które tworzysz i publikujesz na swojej stronie internetowej, pomagają pokazać konsumentom, że znasz się na tym co robisz. Dostarczając wartościowych i edukacyjnych treści, możesz pracować nad budowaniem silniejszych relacji z konsumentami i zachęcać ich do zakupów.
Twoja strona daje Ci nie tylko możliwość budowania wiarygodności i autorytetu, ale także pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Zawartość strony internetowej Twojej firmy powinna być unikalna. Dzięki stronie internetowej masz możliwość pokazania klientom i partnerom biznesowym to, co wyróżnia Twoją firmę na tle innych, poprzez specjalnie dostosowane treści. Jeśli twoja konkurencja ma stronę internetową, a Ty nie, to na samym starcie przegrywasz rywalizację o klienta.

Seo - Search Engine Optimization

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych

Kiedy klienci używają wyszukiwarki do znalezienia informacji o produktach, usługach i markach, wyszukiwarka dostarcza listę stron internetowych zawierających dane słowa kluczowe.  Jeżeli Twoja firma nie będzie posiadała strony internetowej to chyba nie masz wątpliwości, że Twoje usługi i towary nie wyświetlą się w wynikach wyszukiwania i klienci na pewno nie skorzystają z Twojej oferty.

Tak więc, jeśli chcesz aby użytkownicy znaleźli Twoją stronę w wyszukiwarce potrzebujesz strony internetowej zoptymalizowanej dla wyszukiwarek a jednocześnie przyjaznej dla użytkowników. Pamiętaj o tym, że wygląd strony jest ważny ale dla wyszukiwarek ważniejsze są elementy SEO takie jak headingi, metadane, backlinki, opisy alt , prędkość ładowania itd.

Znaczenie strony internetowej dla sprzedaży.


Sprzedaż jest kluczowa dla każdego biznesu. Strona internetowa to jeden ze sposobów, aby poprawić wyniki sprzedażowe. A poprawa sprzedaży jest najlepszym sposobem na poprawę kondycji i osiągnięcie sukcesu Twojej firmy.
Gdy jesteś dostępny online, to jesteś w stanie dotrzeć do większej liczby konsumentów. Im więcej konsumentów zobaczy twoją ofertę online, tym więcej masz możliwości, aby dokonać sprzedaży. Tworzenie strony internetowej nie prowadzi automatycznie do pozyskania klientów dla Twojej firmy. Jednak poprzez optymalizację Twojej strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych, możesz zwiększyć swoje szanse na sprzedaż.
Strona internetowa nie tylko pomoże Ci zwiększyć możliwości sprzedaży, ale również zwiększy dostępność Twojej oferty. Dzięki stronie internetowej możesz sprzedawać swoje produkty i usługi przez całą dobę. Nie musisz stale aktywnie angażować się w kontakty z potencjalnymi klientami, ponieważ są oni w stanie samodzielnie uzyskać potrzebne informacje na Twojej stronie internetowej.
Oprócz sprzedaży Twoich produktów i usług online możesz dostarczyć konsumentom informacji, które są im potrzebne do podjęcia świadomej decyzji o zakupie. W efekcie, treści znajdujące się na Twojej stronie służą jako dodatkowy kanał sprzedaży, pomagając klientom uzyskać potrzebne informacje i przekonując ich do korzyści płynących z zakupu Twoich produktów lub usług.

Digital Marketing
Photo by Diggity Marketing / Unsplash


Znaczenie strony internetowej dla marketingu.


Praktycznie wszystkie działania marketingowe, które podejmiesz w swojej firmie, będą wymagały strony internetowej.

W związku z tym ważne jest, aby Twoja strona internetowa dawała konsumentom jasne wyobrażenie o tym, czym zajmuje się Twoja firma i jakie rodzaje produktów lub usług oferujesz.

Media społecznościowe
Zacznijmy od Twojego marketingu w mediach społecznościowych. Klienci, których pozyskasz poprzez media społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram, na pewno zapytają o Twoją stronę internetową, gdy będą chcieli poznać szczegóły twojej oferty, gdyż portale społecznościowe nie do końca nadają się do publikacji pełnej oferty usług czy towarów. Ponadto, praktycznie nie masz możliwości personalizacji swojego konta społecznościowego, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Content marketing
Strona internetowa ma również ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o content marketing. Niezależnie od tego, czy są to opisy produktów, czy wpisy na blogu, potrzebujesz miejsca do ich publikacji. Twoja strona internetowa jest idealnym miejscem do publikowania wszystkich wspaniałych treści, które tworzy Twoja firma.

E-mail marketing
Jeżeli do promocji swojej firmy zamierzasz użyć e-mail marketingu, to Twoja strona internetowa jest miejscem, do którego odbiorcy twoich wiadomości powinni przejść po zapoznaniu się z treścią maila. To właśnie na stronie internetowej możesz przedstawić więcej szczegółów na temat usług i zachęcić klienta do kontaktu lub zakupu. Jeżeli natomiast Twoja kampania ma na celu budowanie relacji z klientami, to gdzie jak nie na stronie internetowej zaprezentujesz treści przywiązujące Twoich klientów do Twojej marki.

Kampania PPC - pay per click
Kolejnym sposobem marketingu internetowego są reklamy PPC. PPC - pay per click — to rodzaj reklam, z którym na pewno spotkałeś się podczas korzystania z wyszukiwarki Google. Są to małe boksy reklamowe umieszczane przed i pod wynikami organicznymi, które w kilku słowach mają zachęcić użytkownika do kliknięcia i przejścia na stronę firmy w celu poznania szczegółów oferty. Reklama PPC to świetny sposób, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników, którzy mogą być zainteresowani Twoimi produktami, jednak wymaga ona strony internetowej.

Dostępność przez całą dobę
Poruszyliśmy tę kwestię nieco wcześniej w tym wpisie , ale warto to jeszcze raz podkreślić. Strona internetowa zapewnia dostępność dla Twoich docelowych klientów przez całą dobę. Nawet jeśli Ty i Twój zespół zakończyliście pracę, to Twoja strona nadal pracuje nad pozyskaniem nowych klientów dla Twojej firmy.

Wyobraź sobie, ile jeszcze sprzedaży mógłbyś osiągnąć, gdybyś nigdy nie spał. Na szczęście, nie musisz rezygnować ze snu, aby dotrzeć do swoich klientów 24/7. Dzięki stronie internetowej zapewniasz klientom miejsce, w którym mogą zobaczyć co kryje się za Twoją marką i dowiedzieć się więcej o Twoich produktach i usługach, o każdej porze dnia i nocy.

Jeśli sprzedajesz produkty na swojej stronie internetowej, to klienci mogą dokonywać zakupów przez całą dobę. Dzięki dobrze zaprojektowanej i czytelnej stronie www użytkownicy otrzymają wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji zakupowej, a błyskawiczne płatności online pozwolą ci zarabiać, nawet gdy odpoczywasz.

W dzisiejszych czasach ludzie wolą porównać produkty, ceny i robić zakupy siedząc wygodnie na sofie, niż tracąc czas, stojąc w korkach pomiędzy wizytami w kolejnych sklepach stacjonarnych.

To właśnie dlatego inteligentni właściciele firm budują własną stronę internetową — aby pokazać, co mogą zaoferować klientom.


Pierwszy kontakt z klientem


Twoja strona internetowa jest często pierwszym kontaktem Twoich klientów z Twoją marką. Nawet jeśli jesteś lokalną firmą, istnieje duża szansa, że Twoi klienci sprawdzą ofertę w Internecie, zanim zamówią coś w Twojej firmie. Dlatego, to tak ważne jest, abyś miał profesjonalną stronę internetową.


Zrób właściwe pierwsze wrażenie dzięki profesjonalnemu wyglądowi strony internetowej.

Znaczenie strony internetowej nie może być przecenione. Jeśli jednak strona firmowa jest nieatrakcyjna lub trudna do nawigacji, to jej posiadanie może odnieść wręcz odwrotny skutek. Nie tylko nie zyskasz nowych klientów, ale również możesz stracić wizerunek. Ankieta przeprowadzona przez Business 2 Community pokazuje, że 94% osób stwierdziło, że design strony internetowej jest głównym powodem, dla którego obdarzają firmę zaufaniem lub też odrzucają jej ofertę.

Co powinna posiadać profesjonalna strona internetowa?


Profesjonalna strona internetowa powinno zawierać następujące elementy:

  • Prosta nawigacja - Menu nawigacyjne powinno być jasne i proste, pomagając odwiedzającym znaleźć to, czego szukają w ciągu zaledwie kilku chwil.
  • Atrakcyjny wygląd - Twoja strona powinna być ciekawa, poprzez zastosowanie kolorów i obrazów, które są spójne z Twoją marką, a jednocześnie przyjemne dla oka. Profesjonalna strona charakteryzuje się równowagą pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a treścią, która jest łatwa do odczytania. Sama strona powinna się szybko ładować zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.
  • Treści wysokiej jakości- treści na Twojej stronie powinny pomagać odwiedzającym lepiej poznać Twoje produkty i usługi. Należy również podkreślić odpowiednie słowa kluczowe, które Twoi konsumenci mogą wykorzystać do znalezienia takich marek jak Twoja online.
  • Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych — Zarówno struktura, jak i zawartość Twojej strony powinny być zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek takich jak np. Google. Profesjonalne projektowanie stron internetowych obejmuje usługi SEO, które zapewnią, że konsumenci będą mogli znaleźć Twoją stronę w Internecie.
  • Krótki czas ładowania strony — jeśli Twoja strona nie załaduje się w ciągu kilku sekund, odwiedzający mogą być skłonni do opuszczenia strony. Profesjonalny projekt strony gwarantuje szybki czas ładowania, co zwiększa komfort użytkowania.
  • Łatwa konwersja — Twoja strona powinna ułatwiać użytkownikom szybkie i przyjemne zakupy.

Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, aby zaprojektować i utrzymać profesjonalną, stronę internetową, możesz skorzystać z pomocy agencji internetowych.

Strona firmowa — jak zacząć?

Przygotowanie strony internetowej dla Twojej firmy nie musi być trudne. Istnieje wiele różnych serwisów internetowych, które można wykorzystać do zaprojektowania własnej atrakcyjnej strony internetowej w ciągu zaledwie kilku godzin. Usługi tworzenia stron internetowych typu „przeciągnij i upuść” takie jak SquareSpace i Wix są łatwe w użyciu i przystępne cenowo. Jeśli masz jakąś wiedzę na temat projektowania stron internetowych, możesz również skorzystać z WordPressa, który jest bezpłatny.

Jeśli jednak poważnie myślisz o uruchomieniu profesjonalnej strony internetowej i zoptymalizowaniu jej pod kątem wyszukiwarek internetowych, to prawdopodobnie będziesz chciał nawiązać współpracę z profesjonalną agencją projektowania stron internetowych. Wbrew pozorom zatrudnienie profesjonalisty w dziedzinie projektowania stron internetowych nie zawsze wymaga dużo większych nakładów finansowych. Poniżej możesz zobaczyć cennik na wykonanie strony internetowej przez profesjonalną agencję interaktywną.

cennik-strony-www-1

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Po pierwsze, agencja projektowania stron internetowych wie, co jest potrzebne, aby zaprojektować stronę, która zapewnia użytkownikom wysoki komfort użytkowania. Agencja stworzy czystą i prostą nawigację, która ułatwi odwiedzającym Twoją stronę, odnalezienie poszukiwanych przez nich towarów i usług co ułatwi im dokonanie zakupu.

Agencja projektowania stron internetowych może również stworzyć treści zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych. Zawartość strony internetowej SEO ułatwi Twoim docelowym konsumentom odnalezienie Cię, gdy będą szukać odpowiednich tematów i produktów w wyszukiwarkach takich jak Google.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu profesjonalnej strony internetowej, zoptymalizowanej pod kątem wyszukiwarek możesz sprawdzić ofertę dostępną pod adresem s500.pl

Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach związanych z projektowaniem stron internetowych lub usługach pozycjonowania, skontaktuj się z nami już dziś.